.

leroymerlin

Opublikowano: 2011-12-16

Znakomita jesień niepołomickich badmintonistów

Zawodnicy MKS Spartakus Niepołomice bardzo dobrze rozpoczęli pierwszą część sezonu sportowego 2011/2012.Po przepracowanych obozach sportowych w okresie letnim w Kościelisku ,Straszęcinie i Zamościu znakomicie prezentowali się na turniejach ogolnopolskich i międzynarodowych.

Najlepsze wyniki osiągnęły zawodniczki w kategorii juniora młodszego. Podopieczni Kamili Sagan i Roberta Frasia występowały w następujących turniejach i osiągnęły następujące rezultaty:

Krajowy Turniej Juniora Młodszego - Głubczyce - 02-04.09.2011r
W grze pojedynczej dziewcząt I miejsce-Edyta Mietła, IIIm - Justyna Rachowicz.
W grze podwójnej dziewcząt finał był wewnętrzna sprawą zawodniczek z Niepołomic.Wygrała para Emilia Jaworska/Edyta Mietła przed Kamilą Morawską/Justyna Rachowicz.

Krajowy Turniej Juniorów Młodszych - Suchedniów- 10-11.09.2011r.
Edyta Mietła zajęła I miejsce,natomiast Justyna Rachowicz i Kamila Morawska przegrały w półfinale zajmując miejsca III-IV.W grze podwójnej dziewcząt I miejsce Emilia Jaworska/Edyta Mietła,II miejsce Justyna Rachowicz/Kamila Morawska.

Krajowy Turniej Juniorów i Młodzików - Głubczyce - 17-18.09.2011.
I miejsce - Edyta Mietła,III-IV miejsce Justyna Rachowicz w grze pojedynczej dziewcząt.
W grze podwójnej dziewcząt - II miejsce K.Morawska/J.Rachowicz,III-IV miesce E.Jaworska/E.Mietła.
Z młodzików III-IV miejsce zajęli Grzegorz Fraś i Justyna Pilarska w grze mieszanej.

Krajowy Turniej Juniorów i Młodzików- Suchedniów - 24-25.09.2011r.
W grze pojedynczej dziewcząt I miejsce - Edyta Mietła,II miejsce Justyna Rachowicz,
III-IV miejsce Kamila Morawska.W grze podwójnej dziewcząt Wygrała para Morawska K./J.Rachowicz przed E.Jaworska/E.Mietła.
W grze podwójnej chłopców I miejsce zajął Paweł Siępak wraz ze swoim partnerem z Zamościa D.Gujskim.
Z młodzików najlepiej zagrał Grzegorz Fraś zdobywając miejsce III-IV w grze pojedynczej.

W terminie 06-09.10.2011r.zawodnicy Paweł Siępak,Edyta Mietła, Justyna Rachowicz, Kamila Morawska wzięli udział w Miedzynarodowych Mistrzostwach Juniorów,które odbyły się w Chorwacji.

Krajowy Turniej Juniorów i Młodzików –Bieruń- 15-16.10.2011r.
W grze pojedynczej dziewcząt wystartowała Kamila Morawska zajmując III miejsce.
W grze pojedynczej chłopców Paweł Siępak zajął I miejsce.
W grze mieszanej wygrała para P.Siępak/K.Morawska.
W turnieju młodzików II miejsce zajął Grzegorz Fraś, w grze mieszanej z Justyną Pilarską również zajęli II miejsce.

Międzynarodowy Turniej Juniora Młodszego - Biecz -21-23.10.2011r.
W grze pojedynczej dziewcząt pierwsze trzy miejsca należały do zawodniczek z Niepołomic.
Wygrała Edyta Mietła przed Kamila Morawską i Justyną Rachowicz.
W grze podwójnej dziewcząt I miejsce Morawska K./Rachowicz J.,II miejsce Jaworska E./Mietła E.

W dniach 11-13.11.2011r. zawodnicy MKS Spartakus Niepołomice wzięli udział w Międzynarodowych Mistrzostwach Juniorów,które odbyły się na Słowacji.
Najlepiej zaprezentowała się para P.Siępak/J.Rachowicz docierając do ćwierćfinału w grze mieszanej.

Krajowy Turniej Juniorów i Młodzików - Ropczyce - 19-20.11.2011r.
W grze podwójnej dziewcząt K.Morawska/J.Rachowicz zajęły I miejsce.
W grach pojedynczych III-IV miejsca zajęli Paweł Siępak oraz Justyna Rachowicz.

Międzynarodowy Turniej Juniorów - Pszczyna 26-27.11.2011r.
Najlepiej wypadła para deblowa dziewcząt K.Morawska/J.Rachowicz zajmując III miejsce.

Starty w turniejach zaowocowały wysokimi lokatami na Ogólnopolskiej liście klasyfikacyjnej.
Najwyżej znajdują się zawodniczki wieku gimnazjalnego /13-15 lat/ w kategorii juniora młodszego: w grze podwójnej - dziewczęta Emilia Jaworska wraz z Edytą Mietła zajmują 1 lokatę, a na 3 miejscu jest para Kamila Morawska/Justyna Rachowicz.
W grze pojedynczej - 3 miejsce zajmuje Edyta Mietła,
7 miejsce -Justyna Rachowicz, 8 miejsce -Kamila Morawska a 18 miejsce-Emilia Jaworska.

W kategorii juniora Paweł Siępak wraz z Danielem Gujskim zajmuje 4 miejsce w grze podwójnej.
W kategorii młodzika w grze mieszanej Grzegorz Fraś/Justyna Pilarska zajmują 11 miejsce.

Warto zaznaczyć, że Edyta Mietła po zakończonych Międzynarodowych Mistrzostwach Juniorów na Słowacji /11-13.11.2011/ brała udział w konsultacjach ścisłej Kadry Narodowej Juniorów w Solcu Kujawskim /14-20.11.2011/ a następnie reprezentowała Polskę na Drużynowych Mistrzostwach Europy /21-27.11.2011/, które odbyły sie w Portugalii.

Obecnie najważniejsze będą Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych, które odbędą się w Ropczycach w terminie 09-11.12.2011r.